Toy Poodle Özellikleri

Toy Poodle

Toy Poodle Özellikleri

Toy Poodle Karakteri

Toy poodle neşeli, çok zeki, hassas ve eğitime son derece yatkın bir ırktır. Çeşitli numaralar öğrenme konusunda oldukça yeteneklidir. Sahibine çok düşkün, sadık ve koruyucudur. İyi bekçilik yapar. Yabancılara karşı temkinlidir, küçük yaşta doğru şekilde sosyalleştirilmesi gerekir. Kızdırıldığında veya şaşırtıldığında ısırabilir. Bu nedenle çok küçük çocuklarla yalnız bırakılması tavsiye edilmez. Bazı soylar daha inatçı ve ısrarcı olabilir. Eğitilmediği sürece çok fazla havlamaya eğilimlidir. Poodle' lar köpeklerle ve diğer petlerle iyi anlaşır. 

Toy Poodle Yaşam Ortamı

Toy Poodle apartman yaşamı için ideal bir köpektir. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz bir evde bakılması kolaydır. 

Toy Poodle Egzersiz İhtiyacı

Uzun yürüyüşlerden hoşlanır. Düzenli olarak güvenli bir alanda serbest koşmasına ve oynamasına izin verildiğinde psikolojik olarak ve kondisyon açısından daha iyi durumda olur. 

Toy Poodle Bakımı

Poodle ciddi bakım gerektiren bir ırktır. toy poodle bakımı düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6 haftada bir tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli olarak uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin düzenli olarak tartardan arındırılması gerekir. Poodle hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler için idealdir. 

Toy Poodle Kökeni

Poodle ırkı Batı Avrupa'da yaklaşık 400 yıldan bu yana bilinmektedir. Avrupa ülkelerinden kesin olarak hangisinden köken aldığı tam olarak bilinmese de, günümüzde Fransa'dan köken aldığı kabul edilmiş, hatta Fransa'nın resmi köpek ırkı olarak kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa' nın hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır. "Poodle" ismi muhtemelen Almanca "suda oynayan" anlamına gelen "pudel" kelimesinden gelmektedir. Poodle geçmişte av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Fransızlar ise daha sonra ırkın zekası, öğrenme kapasitesi ve showlarda kullanılması üzerine yoğunlaşarak poodle' ın bir sirk köpeği haline gelmesini sağlamıştır. Ülkedeki yüksek popülaritesi nedeniyle ırkın "Fransız poodle" olarak anılmasına yol açmıştır, ancak Fransa'da poodle "Canishe" olarak adlandırılır. Toy ve Minyatür Poodle ırkları, Standart Poodle ırkından boyutlarına göre seçici yetiştirilme yapılması ile elde edilmiştir. Üç boyut tek ırk olarak kabul edilir ve boyut dışında hepsi için aynı kriterler geçerlidir. Günümüzde poodle daha çok pet veya show köpeği olarak yetiştirilmektedir.

Toy Poodle fiyatları

Toy Poodle yavru ırkının fiyat skalası şecere durumuna ve renklerine göre değişiklik göstermektedir. Poodle familyasında Toy Poodle köpek ırkı son derece anti alerjik ve tüy dökmeme özelliklerinden dolayı fenomen durumdadır. Toy Poodle fiyat

toy poodle özellikleri  toy poodle özellikleri  toy poodle özellikleri

Toy Poodle Özellikleri

Karakter Özellikleri
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma Orta
Yabancılara davranış İyi
İtaat seviyesi Mükemmel
Eğitilebilirlik Mükemmel
Koruma özelliği Orta
Egzersiz ihtiyacı Zayıf
Oyunculuk İyi
Boyut ve Ağırlık
Irk boyutu Oyuncak
Yükseklik Erkekde 25,5 cm
Yükseklik Dişide 25,5 cm
Kilo Erkekde 3 - 4 Kg
Kilo Dişide 3 - 4 Kg
Tüy Özellikleri
Tüy Uzunluğu Uzun tüylü
Tüy Yapısı Sık, Sert, Kıvırcık.
Fırçalanma İhtiyacı Haftada bir kaç kez fırçalamak gerekir
Tıraş ve Banyo Düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6 haftada bir tıraş ettirilmesi gerekir. Kulak girişindeki tüyler düzenli olarak uzaklaştırılmalıdır.
Tüy Dökümü Tüy dökmez
Taşıdığı Renkler Tüm düz renklerde olabilir. Kahverengi, Kayısı rengi tercih edilir.
Irk Özellikleri
Kişilik Uysal, Neşeli, Zeki, Hassas, Çeşitli numaralar öğrenme konusunda yetenekli, Sahibine düşkün, Sadık.
Kötü Huyları İnatçı ve ısrarcı olabilir.
Yetenekli Olduğu Görevler Bekçi, Şov köpeği
Yaşadığı iklim Ilıman İklim
En uygun yaşam alanı Küçük Boyutlu Ev
Yatkın Olduğu Hastalıklar Kulak enfeksiyonları, Göz akıntısı, Sindirim problemleri, Kalp hastalıkları, Diz kapağı çıkığı, Epilepsi, Retina atrofisi, Deri problemleri, Dia bet görülebilir.
Yaşam Süresi 12 - 14 Yıl
Diğerleri
Irk grubu Oyuncak
Diğer İsimleri Caniche
Bağlı Olduğu klüp AKC, ANKC, CKC, FCI (Group 9), KC(GB), UKC
Kökeni Fransa

İletişim

Toy Poodle üretimi satışı

Bursa

05323438041

Bizi Takip Edin

facebook instagram

Ana Sayfa